Obec PREDAJNÁ - ZO Jednota dôchodcov
vyhľadávanie 
Domáca stránka

ZO Jednota dôchodcov

2018
Jednota dôchodcov na Slovensku, ZO PREDAJNÁ
AKTIVITY v r. 2018
21. 2.
2018
V DIVADLE JGT VO ZVOLENE
21.02.2018 ZO JDS Predajná pre veľký záujem našich občanov o divadelné predstavenia zorganizovala zájazd do Divadla JGT vo Zvolene.
Bavili sme sa na čiernej komédii „DREXLEROVCI“/slovinský autor/. Zvolenské divadlo disponuje veľmi vyrovnaným hereckým súborom. Každý z interpretov má svoj výrazný pohľad na dramatický text, ktoré ale spolu zosúladia.
Všetci diváci z divadla odchádzali spokojní. Už teraz sa tešíme na apríl, kedy plánujeme sledovať kultovú ruskú komédiu „SLIEPKA“ /réžia MICHAL ĎURIŠ/.
Ing.M.Boberová
PREDAJNA V  DIVADLE  JGT  VO  ZVOLENEPREDAJNA V  DIVADLE  JGT  VO  ZVOLENE
17. 2.
2018
OKRESNÉ ZIMNÉ ŠPORTOVÉ HRY SENIOROV
V sobotu 17.02.2018 sa uskutočnili Okresné zimné športové hry seniorov /okres Brezno/, ktorých usporiadateľom bola ZO JDS Michalová a Podbrezová - Štiavnička. Štartovali muži i ženy v Lyžiarskom stredisku TURIST HOTEL DROTÁR Hronec /NA MAJERI/.
Súťažilo sa v troch disciplínach:
- Jazda na sánkach
- Super obrovský slalom
- Beh na lyžiach.
Našu ZO JDS Predajná reprezentovali: O.Šušová, K. Vejmelková, Z.Albertyová, M.Kuracinová, A.Čunderlíková, Š.Macko, J.Kuracina, D.Smitka, V.Kuracina. Povzbudzovali ich a držali im palce M.Boberová a I.Čuma. Všetci účastníci sa snažili vybojovať tie najlepšie miesta. Na Majeri, v nádhernej doline bol bielučký sneh a krásne svietilo slniečko pre 130 členov základných organizácií nášho okresu.
Za skvelého počasia a dobrej organizácie usporiadateľov naša ZO Predajná obsadila 2.miesto /1.miesto - ZO Beňuš získala „ PUTOVNÝ POHÁR OO JDS Brezno“/. Medaily sa odovzdávali v Hoteli Drotár. Ďakujeme našim medailistom:
K.Vejmelkovej – Jazda na sánkach – zlatá medaila
Z.Albertyovej – Beh na lyžiach – strieborná medaila, Jazda na sánkach – bronzová medaila
A.Čunderlíkovej – Beh na lyžiach – zlatá medaila
J.Kuracinovi – Beh na lyžiach – zlatá medaila
D.Smitka – Jazda na sánkach – bronzová medaila.
Súťažilo sa podľa veku v 2. kategóriách – do 70 rokov a nad 70 rokov.
Po vyhodnotení sa družne besedovalo a odchádzali sme s predsavzatím, že o rok pôjdeme na OZŠHS vo väčšom počte súťažiacich a budeme trénovať, aby sme dosiahli ešte lepšie umiestnenie.
Ing. M.Boberová
PREDAJNA - Okresné zimné športové hry seniorovPREDAJNA - Okresné zimné športové hry seniorov
23. 1.
2018
MY, ODCHOVANÍ V KUCHYNIACH...
Tak by sme mohli pomenovať spomienky na históriu našej obce, ktorú nám priblížila naša rodáčka pani Ruženka Huťová /rod.Simanová/.
Svojim pohľadom od detstva po dospelosť nám porozprávala o vtedajšom živote v Predajnej. O tom, koľko šilovných remeselníkov, cechmajstrov a iných zaujímavých ľudí prispelo k šíreniu dobrého mena obyvateľov Predajnej. Historické údaje striedali rôzne vtipné poznámky o zážitkoch z detstva a tak sa do debaty pripájali aj ostatní účastníci milého posedenia. Tak ako si to my, skôr narodení pamätáme, ľudia mali k sebe akosi bližšie. Viacej sa stretávali a rozprávali, spolu zdieľali svoje starosti i radosti. Nebol to život ľahký, ale zároveň krásny. Seniori sa neponáhľali domov, téma prednášky ich veľmi zaujala.
Vďaka Vám, pani Ruženka za Vašu ochotu prísť medzi nás. Z Vašich slov bolo vidieť, že ste patrične hrdá na svoju rodnú obec – Predajnú. Mňa osobne veľmi potešilo, že sme sa zišli v takom hojnom počte a myslím si, že nikto, kto prišiel neoľutoval.

V Predajnej, 23.1.2018. Rozália Fortiaková
členka výboru ZO JDS
Seniori Predajná
Seniori Predajná
Seniori Predajná
16. 1.
2018
ZO Jednota dôchodcov Slovenska PREDAJNÁ
- hodnotiaca členská schôdza
Seniori PredajnáSeniori Predajná
Ďalšie foto

Predajna_Jednota-dochodcov_001 Predajna_Jednota-dochodcov_002 Predajna_Jednota-dochodcov_003 Predajna_Jednota-dochodcov_004 Predajna_Jednota-dochodcov_005 Predajna_Jednota-dochodcov_006 Predajna_Jednota-dochodcov_007 Predajna_Jednota-dochodcov_008 Predajna_Jednota-dochodcov_009 Predajna_Jednota-dochodcov_010 Predajna_Jednota-dochodcov_011 Predajna_Jednota-dochodcov_012 Predajna_Jednota-dochodcov_013 Predajna_Jednota-dochodcov_014 Predajna_Jednota-dochodcov_015 Predajna_Jednota-dochodcov_016 Predajna_Jednota-dochodcov_017

MAPOVÝ PORTÁL Geosence

NOVINKY Z PREDAJNEJ

ROZHODNUTIE o povolení zmeny v užívaní časti stavby “Garáže" na „Dielňa“ (Martin Schuster) [čítaj viac]
ROZHODNUTIE o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok z eurofondov na zateplenie Materskej škôlky [čítaj viac]
zastupovať bude MUDr. Eva Zlevská na OZS Podbrezová. [čítaj viac]
Jednota dôchodcov 2018 organizuje ...
ZO Jednota dôchodcov
[02/28/2018]
ZO JDS Predajná organizuje: 21.2. sme sa bavili na čiernej komédii „DREXLEROVCI“ v Divadle JGT vo Zvolene, 17.2. - Okresné zimné športové hry seniorov ...[čítaj viac]
Nahliadnite do novej sekcie fotogalérie obce Predajná - ZO JEDNOTA DÔCHODCOV - NOVÉ AKTIVITY - FEB 2018... [čítaj viac]
Family restaurant "U VAŠINOV"
Služby a podnikatelia
[02/26/2018]
Reštaurácia "U VAŠINOV" Predajná ponúka aj ROZVOZ PIZZE, KEBAP, MINUTKY, MENU + nápoje + posedenia + kary + oslavy ... [čítaj viac]
V duchu dobrej zábavy sa hostia bavili až do skorých ranných hodín: 18. roč. Obecného bálu [čítaj viac]