Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

30. 08. 2023 – Seniori na výlete v HRONSEKu

         Naše rozhodnutie na výbore ZO JDS Predajná bolo, že posledný augustový týždeň využijeme na výlet, lebo  september má viac športových okresných akcií. V deň nášho naplánovaného výletu 30. 8. 2023 bola predpoveď počasia daždivá. Mali sme trošku obavy.

     V Hronseku sme najskôr išli do dreveného artikulárneho evanjelického kostola. Kostol nám otvorila a porozprávala jeho históriu pani farárka Mgr. Anna Jakušová. Naproti kostola je drevená zvonica a vedľa je pamätná budova fary, kde žili významné osobnosti.
Z kostola sme išli pešo do Vodného hradu. Cestou sme pozerali na pekne upravené domy a záhradky plné krásnych veľkých kvetov. Aj Vodný hrad bol pre nás milé prekvapenie. Z ruiny sa stala nádherná historická pamiatka. V týchto priestoroch je možné ubytovanie v apartmánoch, robia tu svadby, rôzne oslavy a divadelné predstavenia.
     Po prehliadke sme sa išli naobedovať do reštaurácie Hronsek, kde sme dostali veľmi chutnú a výdatnú stravu. Potom nasledovala cesta do kúpeľov Sliač, kde sme sa poprechádzali po parkoch a posedeli sme si v kaviarni. Mohli sme sa ísť aj okúpať, počasie nám prialo.
      Cestou domov sme sa zastavili pri rybárskom jazere, ku ktorému nás zaviezol náš šofér autobusu pán Bukovec. Výlet sa nám vydaril nielen vďaka dobrému počasiu, ale hlavne ďakujeme za jeho vybavenie našej predsedníčke pani Márii Boberovej.

Margita Beraxová

    

Skip to content