Nové autobusové zastávky I/66 (rok 2023)

Nové autobusové zastávky pozdlž cesty I/66 v obidvoch smeroch a rekonštrukcia spevnených plôch v ich okolí

Link na video: https://drive.google.com/file/d/19JrQzWrYAU4CKYTdugWcTG5oRQ-06PAA/view?usp=sharing

Obec Predajná získala finačný príspevok z eurofondov z Integrovaného operačného programu prostredníctvom Miestnej akčnej skupiny Chopok -Juh

V obci sa v súčasnosti realizuje výstavba nových objektov autobusových zastávok v polohe existujúcich pozdlž cesty I/66 a to v obidvoch smeroch ako aj rekonštrukcia spevnených plôch v ich okolí.
Objekty zastávok sú navrhnuté pôdorysne ako pravidelné lichobežníky ,materiálovo ako kombinácia železobetonu a dreva. V projekte sa uvažuje s jednoduchým zasklením bočnej steny v smere prevládajúcich vetrov na obidvoch zastávkach. Zastávky sú navrhnuté s extenzívnou vegetačnou strechou,budú osvetlené a ich blízkosti budú osadené smetné koše.Stavebné práce realizuje firma PETERS ONE Jasenie ,ktorá vyhrala verejné obstrávanie . Verejné obstrávanie realizoval externý spolupracovník obce ,ktorý je odborne spôsobilý a má skúsenosti v oblasti verejného obstarávania. Súťaž prebiehala cez elektronicky kontraktačný systém ,,EKS“.
Autobusové zastávky by mali byť zrelizované dokonca novembra.V decembri by mala prebehnuť ich kolaudácia.