Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

30. 04. 2023 – Petangový turnaj u Katky

Dňa 28. apríla 2023 sa seniori zo ZO JDS Predajná vybrali na turistickú prechádzku – Vyhliadkovú vežu Horné Lazy nad Breznom.

     Stretli sme sa   nad Kauflandom a pomaly sme prechádzali náučným chodníkom, ktorý má 5 zastavení s lavičkami a oddychovými miestami. Videli sme zvernicu s danielmi, oboznámili sme sa s Edukačným dendrofónom (lesným megafónom). Na otočnom kolese sme si vyskúšali svoje vedomosti o drevinách a pri studničke „Uja Libiča“ sme sa osviežili. Na tabuli „Les nie je smetisko“ sme sa dočítali ako dlho trvá rozloženie bio-odpadu a čo do lesa nepatrí.

     Po cestičke popri potôčiku a lúkach sme vystúpili na Horné Lazy kde sme si oddýchli a pokračovali do lesa – SMER VYHLIADKOVÁ VEŽA. Lesom sú umiestnené informačné tabule a drevené sochy zvierat. Na vrchole nás vítala vyhliadková veža, vysoká 40 metrov. Po prekonaní 195 schodov nás čakali krásne výhľady na okolitú prírodu.

     Vyčerpaní ale spokojní, pomalým tempom sme cez horu zišli nad brezniansku nemocnicu, kde sa naša turistická prechádzka skončila – tešíme sa na ďalšiu.

Anna Čunderlíková

Skip to content