Autori fotografií: obecný archív, Mgr. Ján Kuracina, Pavel Beraxa, Miroslav Lehoczký st., ZO JDS Predajná - Ing. Mária Baberová
Návšteva Ružomberka a stretnutie s minulosťou - 14. 6. 2018
Výbor ZO JDS Predajná zorganizoval 14.6.2018 výlet pre svojich členov do Ružomberka. Autobus nás doviezol pred Galériu Ľudovíta Fullu. Po prehliadke naša cesta viedla do Vlkolínca, ktorý je miestnou časťou Ružomberka. Podhorská osada, je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a v roku 1993 bola zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prezreli sme si drevené zrubové domy aj s pôvodným zariadením, hospodárske objekty a drevený Betlehem. V centre obce stojí murovaný Kostol Navštívenia Panny Márie a murovaná škola, tiež drevená zvonica a studňa, ktoré sú vybudované tradičnou technikou a pokryté šindľom ako všetky pôvodné strechy domov a hospodárskych. Po prechádzke malebným prostredím sme už unavení a hladní zamierili do Koliby Bodega na neskorý, ale výdatný obed. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili na Starých Horách, kde nás čakal v Kostole Navštívenia Panny Márie pán kaplán a porozprával nám o jeho histórii a v ňom umiestnených pamiatkach. S týmto pútnickým miestom sme sa rozlúčili zaspievaním mariánskej piesne a požehnaním od pána kaplána.

Poznámka: Nastavte kurzor myši nad obrázok pre zobrazenie krátkeho popisu. Kliknite na obrázok pre zobrazenie veľkej fotografie.
Note: Move your mouse cursor over thumbnails to see short description. Click the thumbnail to see large photo.
Návrat / Back
Copyright © Obecný úrad PREDAJNÁ